RU UA
Швидкий пошук товару
 Мій аккаунт  Закладки  Порівняння  Оформити замовлення
 Мої налаштування
RU UA
09: 00 - 20: 00
0

У кошику пусто!

Як вибрати насос для басейну?

Як вибрати насос для басейну?

2021-08-10 12:13:20   0   225

Жоден басейн не можна уявити без гарного насоса, який би переганяв воду. Винятком є ​​хіба що надувні конструкції для дітей (оскільки змінити в них воду зазвичай зовсім не складно). Без цього агрегату неможливо забезпечити безпечне використання басейну та правильний догляд за ним. Існує безліч різних марок і модифікацій цього апарату. Тому постає планомірне питання: як вибрати насос для басейну? На що звернути увагу при покупці, чим відрізняються один від одного різні види, і як доглядати його, щоб він прослужив якомога довше? Висвітлимо ці питання у статті.

Які завдання виконує насос?

Існує велика кількість видів насосів, кожен з яких здатний виконувати такі завдання:

  • Наповнення басейну водою;
  • Фільтрування;
  • Зміна температури рідини (охолодження чи підігрів);
  • Забезпечення циркуляції рідини;
  • створення деяких елементів (фонтан, перебіг, атракціони і т.д.);
  • Дозування хімічних реагентів під час очищення води.

Загальною метою будь-якого такого апарату є боротьба із застоєм рідини. Адже якби вода не циркулювала в басейні, в ній дуже швидко заводилися б різні мікроорганізми, водорості, накопичувалося б дрібне сміття. Завдяки старанням насоса вода оновлюється, позбавляється непроханих жителів. Тому доглядати басейну стає простіше.

Які види та класифікації насосів виділяють?

Перш ніж вирішувати, який вибрати насос для басейну, необхідно визначитися з видом апарату. Залежно від завдань, вирішення яких вам необхідно, потрібно звернути увагу на функціональність насосів. За цим типом насоси ділять лише на чотири групи:

  1. Циркуляційні. Досить прості у своєму пристрої насоси. Їхнє основне завдання – перекачувати і фільтрувати воду в басейні. Фільтрування здійснюється через префільтр, який здатний затримувати лише великі частки. Вода проходить через нього, спочатку надійшовши до скіммеру. Після фільтрації у баку, що фільтрує, вона потрапляє в басейн.
  2. Теплові. Їхня функція полягає лише у зміні температури води (прогрів, охолодження). Їхня перевага в тому, що вони споживають невелику кількість електрики, при цьому виділяючи пристойну кількість теплової енергії (з 1 кВт електрики може вийти близько 16 кВт теплової енергії). Принцип роботи – конденсаційний. Основними елементами конструкції є: вентилятор, компресор, випарник, керуюча плата, розширювальний клапан.
  3. Дозують. Цей насос відмірює необхідну кількість хімічних реагентів щодо санітарної обробки басейну. Контролювати дозу хімікатів можна вручну. Або виставити автоматичну подачу (у разі апарат виділятиме реагенти відповідно до показаннями спеціальних датчиків).
  4. Напірні. Потрібні лише для видачі води під натиском – тобто за їх допомогою можливе існування фонтанів та аквапарків. Зазвичай їхня продуктивність дуже висока. Але префільтр для очищення в їх комплектації немає.

Однак, префільтр відсутній не у всіх насосів. Є такі, у яких фільтр уже вбудований. Причому це може бути як паперовий картридж, так і пісочний фільтр. Другі, як правило, ефективніші, здатні очищати великі об'єми води, і змінювати їх потрібно значно рідше, ніж паперові картриджі.

Ще варто відзначити, що насоси для води можуть ділити на два типи відповідно до принципу їх роботи:

  • Відцентрові. Крильчатка працює так, що при роботі цього насоса рідина виявляється біля стін і поступово виходить назовні. Тут для забезпечення правильної роботи агрегату важливо стежити, щоб корпус і патрубок були заповнені водою. Особливостями такого фільтра так само є те, що він практично не створює шуму під час роботи, створює невисокий тиск і добре працює з великими обсягами вод.
  • Вихрові. Названий так тому, що при його роботі потоки води на вигляд нагадують вихори. Може працювати без заповнення його рідиною. Щоправда, сильно шумить, створює високий тиск і перекачувати здатний невеликі об'єми води.

На які критерії спиратися під час вибору насоса?

Тут необхідно спиратися на велику кількість факторів:

  • Тип насосу. Тут мається на увазі його функціональність, тип фільтра. Все залежить від розміру басейну та спектру завдань, з якими має справлятися прилад. Так, наприклад, для невеликого басейну вистачить циркулюючого насоса з паперовим фільтром. А для більшого об'єкта, на зразок атракціону, необхідний напірний насос.
  • Рівень шуму. Найчастіше хочеться, щоб він був якомога нижчим. Так він не зможе перешкодити відпочинку.
  • Захист. Важливо зважати на те, як і чим захищений насос. Чим краще захист, тим довше він прослужить.
  • Сам басейн. Крім габаритів, потрібно передбачити його розташування: в приміщенні або на вулиці. Так як для останнього, наприклад, просто потрібний фільтр.
  • Рідина. Вірніше, її склад та якість (вода прісна, морська і т.д.). Тому що важливо передбачити, щоб матеріал, з якого виготовлений насос, були стійкі до впливу різних речовин, які можуть бути розчинені у рідині (наприклад, різних солей).

Та й для кожної групи насосів за функціональністю слід звертати увагу на окремі деталі.

Так, при купівлі циркуляційних приладів дивляться на їхню продуктивність, а також враховують місця їх розташування. Важливо розраховувати навантаження, яке припадатиме на них. Перевантаження може спричинити розташування насоса над рівнем води або великий об'єм басейну. Тоді для першого випадку знадобиться самовсмоктувальна модель, а для другого – кілька насосів. Моделі з фільтром вибирають за схожим принципом. Що ж щодо продуктивності: кажуть, що вона повинна дорівнювати приблизно чверті від загального обсягу води. 

Перед покупкою насоса для обігріву слід ознайомитись з технічною карткою пристрою. Зазвичай там зазначені умови, за яких може працювати. Наприклад, там може бути позначено температуру, при якій насос зможе працювати в зимовий час.

Вибираючи насос, що дозує, перегляньте, з якими реагентами він працює, як управляється. Важливо також врахувати тиск та продуктивність.

Напірні насоси вибирають саме під конкретні цілі (створення фонтанів, течій і т.д.). Вони досить потужні та в середньому перекачують від 35 кубометрів на годину. Важливо пам'ятати, що вони не оснащені фільтром.

Розрахунок продуктивності насоса

Як же розрахувати цю горезвісну продуктивність? Все дуже просто. Негласно встановлюють, що весь об'єм води басейну повинен перекачуватись за 6 годин. Тоді для того, щоб дізнатися про потрібну продуктивність, просто поділимо обсяг басейну на 6 годин. Тоді, якщо, наприклад, обсяг чаші дорівнює 48 кубометрів, то отримаємо:

48/6 = 8 (кубометрів на годину).

Але нам не потрібно, щоб техніка працювала на межі. Тому варто вибрати насос із продуктивністю на 2-4 кубометри на годину більше, ніж у вас вийшло за формулою.

Як доглядати за насосом для басейну

Насос вибраний та куплений. Як же тепер забезпечити йому якісний догляд, щоб він пропрацював якнайдовше? Розкажемо вам кілька корисних правил:

  1. Насос має бути наповнений водою практично завжди. Робота без рідини призведе до поганих наслідків. Наприклад, до виникнення течі.
  2. Робіть перерви у роботі насоса кожні 4 години. Тривалість зупинок має бути не менше години.
  3. Коли насос не використовується, переконайтеся, що він лежить у теплому помешканні. Промерзання зробить його тендітним і скоротить термін його роботи.
  4. Ніколи не ігноруйте інструкції до приладу та завжди уважно вивчайте їх перед використанням насоса.

Якщо вам самим все ще важко визначитися вибором відповідного насоса, то радимо звернутися до фахівців.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!