RU UA
Швидкий пошук товару
 Мій аккаунт  Закладки  Порівняння  Оформити замовлення
 Мої налаштування
RU UA
09: 00 - 20: 00
0

У кошику пусто!

Який насос вибрати - поверхневий чи занурювальний?

Який насос вибрати - поверхневий чи занурювальний?

2020-10-13 12:38:11   0   334
Який насос краще - занурювальний чи поверхневий?

Насосна станція – це спеціальна конструкція, яка використовується для переміщення рідини. Кожен дачник розуміє, що її застосування полегшує роботу дільниці. Залишається тільки одне питання, який насос вибрати - поверхневий чи занурювальний? Останній варіант дозволяє створювати натиск 200 метрів, якщо він використовується в побутових умовах. Він забезпечує витрату рідини до 16 кубічних метрів за годину. Що стосується поверхового варіанта, то його конструкція трохи складніша, але здатна піднімати воду з глибини вісім метрів. Розглянемо докладніше кожен із різновидів.

Придбання насосної станції ґрунтується на характеристиках обладнання. Головна їх – це глибина залягання рідини. Коли потрібний видобуток сировини з глибини менше дев'яти метрів, тоді для роботи встановлюється поверхова модель, наприклад, насосна станція «Джамбо». При значенні глибини значно нижче цієї позначки, потрібен вже занурювальний варіант. Наприклад – це насосна станція «Водомет».

Враховується також розташування обладнання, тобто його віддаленість від джерела рідини. При віддаленості пристрою, його характеристики по глибині всмоктування змінюються відповідно рівень знижується. У цьому десять метрів віддаленості відповідає 1м. всмоктувальної магістралі. Ця характеристика вимагає максимальної наближеності до джерела води.

Плюси та мінуси поверхневої насосної станції

Даний тип пристрою використовується найчастіше в заміських будинках, відрізняється наявністю бака-гідроакумулятора та спеціального блоку керування. Забір води здійснюється з будь-якого джерела - це криниця, свердловина або водопровід центрального призначення. Після забору здійснюється перенаправлення її в бак. Подача води здійснюється з гідроакумулятора лише після того, як станцію було вимкнено. Зберігання її забезпечується під певним тиском. При витраті цей показник падає, що стимулює відновлення роботи насоса.

Головною перевагою виробу є підтримка тиску в конструкції та забезпечення користувача водою із постійним нормальним тиском. При виникненні аварійної ситуації власник станції деякий проміжок часу може користуватися водою, яка знаходиться в накопичувальному баку, як резерв.

Як позитивні аспекти виділяється ряд факторів:

  • Вартість насоса та повної конструкції цілком доступна для звичайного покупця;
  • Його розміщують у закритому приміщенні, такому як підвал, що дозволяє запобігти його розкраданню;
  • Можливо, використовувати лише сезонно, оскільки з демонтажем подолає сам власник насосної станції;
  • За бажання, можна спостерігати за процесом роботи конструкції;
  • Початковий монтаж простий і зрозумілий кожному за дачника.

Але є й негативні моменти, які не можна не відзначити:

  1. Постійний шум при увімкненому обладнанні;
  2. Глибина всмоктування має бути не більше дев'яти метрів;
  3. При посушливому літі може виявитися марним;
  4. Часте включення пристрою через невеликий гідроакумулятор, провокує швидку поломку;
  5. Запас води становить лише 24 літри, а видача вдвічі менше.

Плюси та мінуси занурювальної системи водопостачання

Занурювальний тип автоматичної станції насоса може застосовуватись для будь-якого джерела рідини. У цьому випадку глибина може становити понад дев'ять метрів. Але найчастіше конструкція використовується і за двох трьох заходів залягання дзеркала води.

Незважаючи на універсальність пристрою, він має певні мінуси при експлуатації:

  • Вартість моделі значно вища, як його установка, ніж поверхневого типу;
  • Насос у постійному режимі розташовується всередині колодязя або свердловини, а отже, схильний до ризику розкрадання;
  • Монтаж і збирання складніша, ніж у першому варіанті станції.

Але споживачі відзначають і переваги:

  1. Мінімальний рівень шуму під час роботи станції;
  2. Глибина мало обмежена;
  3. Автоматичний контроль роботи, вимкнення за відсутності води;
  4. Об'єм гідроакумулятора становить не менше п'ятдесяти літрів, рідкісне включення, менше споживання електроенергії та захист від швидкого зношування деталей;
  5. Пристрій надійний та практичний;
  6. Потужність, що споживається в процесі роботи, значно нижча, ніж у поверхневого варіанту.

Кожен споживач підбирає насосну станцію під особисті потреби. Але слід перед покупкою враховувати характеристики пристрою.

Експлуатація та обслуговування занурювальних та поверхневих насосів

Важливим аспектом використання конструкції, наприклад, поверхневий тип є мобільним, його не важко перемістити на інше місце. Для цього можна просто перекинути шланг, а саму конструкцію не зміщувати. Занурювальний варіант не зовсім зручно діставати зі свердловини. Тому навіть при тимчасовій його експлуатації демонтаж здійснюється тільки наприкінці сезону. Це також потребує більших зусиль, ніж у випадку поверхневої насосної станції.

Самостійний ремонт не рекомендується. Навіть якщо і розібрати поверхневе обладнання, то збирання вимагає вже уважності. Занурювальну систему навіть розбирати не варто, тому що вона складається з безлічі елементів. Краще з метою збереження працездатності пристрою звернутися до майстра.

Від чого залежить вартість занурювальних та поверхневих насосів?

Для кожного споживача важливою є вартість пристрою. Свердловинний насос буде коштувати значно дорожче, ніж занурювальний. Він відрізняється тим, що може бути використаний за будь-яких джерел води, а також глибині. Ціна формується виходячи з обсягу гідроакумулятора, чим він більший, тим вартість вища. У комплекті з моделлю йде спеціальний кабель та пульт для автоматичного ПЗУ.

Важливо розуміти, що термін експлуатації у кожної установки становить понад десять років при правильному використанні та своєчасному обслуговуванні. На працездатність впливають зовнішні чинники – перепад напрузі в електромережі, якість рідини, режим роботи, об'єм. Тому згідно з відгуками експертів для насосної станції безперебійна робота протягом семи років – це максимальне її вироблення.

Яку вибрати модель, вирішувати лише покупцю. Тут вирішують різні фактори та показники. Наприклад, найчастіше визначальним аспектом є вартість та обсяг. Перед вибором моделі бажано проконсультуватися зі спеціалістом, щоб підібрати модель під особисті потреби.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!