RU UA
Швидкий пошук товару
 Мій аккаунт  Закладки  Порівняння  Оформити замовлення
 Мої налаштування
RU UA
09: 00 - 20: 00
0

У кошику пусто!

Водяний насос

Водяний насос

2019-05-31 12:53:27   0   713

Про джерело води

Ми можемо брати воду з водойми, з уже наявного водопроводу, з колодязя та зі свердловини. З водоймища ми беремо воду, як правило, для поливу. Для водопроводу така вода найчастіше не годиться. Якщо у нас вже є водопровід, але він має недостатній тиск або продуктивність, ми цілком можемо покращити його характеристики за допомогою насосної станції.

Криниця і свердловина — речі однієї природи. На відміну від колодязів, свердловини мають малий діаметр і буряться вони спеціальними машинами, буровими установками, або вручну. Наприклад, у деяких селах є одне велике свердло на всю древню, яким усе село бурить собі свердловини. Свердловини виходять неглибокі, близько 15 метрів і дуже вузькі. Майже звичайна дводюймова водопровідна труба. Це дуже маленький діаметр свердловини. Подібна свердловина дуже незручна, але вона працює. Тому, з огляду на обставини, багатьом дачникам доводиться ними користуватися й досі.

Вважатимемо, що ми братимемо воду зі свердловини. Від глибини свердловини багато залежить. По-перше, вважається, що чим глибша свердловина, тим краще вода. Це не завжди є істина. Вода проходить у землі пластами. Спочатку йде так звана поверхнева чи ґрунтова вода. Її не рекомендується використовувати для пиття, оскільки воно погано відфільтроване і містить талу, дощову воду, воду з вашого власного та сусідського септиків тощо. Зауважимо, що поливати город, і тим паче газон такою водою не забороняється. Далі, у міру заглиблення в землю, йдуть різні пласти ґрунту. Все, що нам треба знати про них, так тільки те, що вони стають все щільнішими, і значить вода під ними, або в них стає чистішою. Після певних, дуже щільних пластів зазвичай знаходиться пласт чистої питної води. Глибина залягання такого пласта може бути різною і залежить від вашого району. Якщо бурити ще глибше, можна докопатися і до мінеральної води, причому необов'язково це буде лікувальна вода типу «Боржомі». Краще питання глибини свердловини доручати фахівцям. Якщо ви найматимете бурильників, то вони повинні точно знати приблизну схему розташування пластів у вашому регіоні. Якщо не знають, то краще з ними справи не мати. Пристойні бурильники насамперед повинні досконально з'ясувати той географічний район, де передбачається буріння. Після цього вони повинні знати приблизний сценарій буріння. Якщо вони якось дали вам зрозуміти, що вже знають, скільки бурів зламають при бурінні вашої свердловини, отже, все нормально. Попалися справжні геологи. Принаймні можна сміливо довіряти їм вкрай важливе питання, коли зупинити буріння.

Чому так важливо не забуритися нижче, ніж треба? Дуже просто! Припустимо, що у вас свердловина завглибшки 20 метрів. Це означає, що для досягнення тиску 4 атмосфери на поверхні нам потрібно купити насос для води з високим підйомом води цілих 60 метрів. Повірте, це вже не простий водяний насос! У нього і потужність 1,5-2 кіловати, і варто він підстати своєї потужності. А якщо ваша свердловина глибша?

Насоси для води

Насос – це основна частина будь-якої автоматичної насосної станції. Занурювальний насос свердловин являє собою циліндричну конструкцію. Зовнішній діаметр такого насоса становить близько 100 мм, що зазвичай достатньо для використання у стандартних свердловинах. Є серед них вібраційні насоси, які працюють на тих же принципах, що і звичайні насоси свердловинні «Малюк». Дорогі іноземні насоси дуже надійні. У мене немає відомостей про те, щоб такі насоси ламалися, горіли, або що-небудь подібне. У багатьох людей такий насос працює і не ламається багато років. Більше я нічого про ці насоси не знаю, оскільки вони мені без потреби. Як я вже казав, у мене діаметр свердловини лише два дюйми (5 сантиметрів) і мені доводиться використовувати поверхневі насоси.

На жаль, ми не можемо використовувати поверхневий або всмоктувальний насос, якщо у нас глибина свердловини більше 8-9 метрів. Такими є закони фізики. На нашій планеті просте всмоктування води з глибини понад 8 метрів неможливе. Просто, водяний стовп заввишки 8 метрів повністю врівноважує силу всмоктування. Це дуже сумно, оскільки особисто мені поверхневі насоси подобаються значно більше, ніж вібраційні занурювальні. Вони, як мені здається, і надійніші за дешеві вібраційні, і не такі дорогі. Я спеціально повторюю, що це моя особиста думка, оскільки зустрічав і протилежну думку. До речі, як я примудряюсь використовувати поверхневий насос при глибині своєї свердловини в 15 метрів, я розповім, коли буду ділитися особистим досвідом.

А у нас виходить, що куди не кинь, усюди клин! Якщо у нас глибока свердловина і нам доводиться використовувати хороший насос занурювальний, то або він буде коштувати куди більше 15000 рублів, або ми не отримаємо пристойного тиску на виході. З іншого боку, відмінний відцентровий насос буде коштувати близько 6000 рублів, але всмоктувати з нашої свердловини він не здатний. Зверніть увагу, що ціни я привів тільки на насоси. Без автоматики!

Не кривитиму душ. Відцентрові насоси мають ще деякі незручності у використанні. Їх потрібно перед використанням заливати водою і на трубі, що всмоктує, використовувати зворотний клапан, щоб вода з нього не виливалася. Крім того, вони галасливі. Занурювальні насоси теж, я думаю, галасливі, але в свердловині під водою їх майже не чути.

В даний час винайдено заходи щодо збільшення глибини всмоктування поверхневими насосами. Існують так звані ежектори, які деяку кількість води повертають у свердловину і, кінетична енергія цієї поверненої води використовується для збільшення глибини підйому. Таким чином, збільшується глибина всмоктування до двадцяти та більше метрів. Я навіть бачив один раз насос «Агідель» з ежектором. Як точно працює ежектор, я не скажу, ніде про це не читав та мені й не цікаво, але самі ежектори бачив. Ежектор виглядає, як пристойна за розміром таблетка діаметром 100 мм, до якої йдуть два шланги. Як мені сказали продавці, цей ежектор зменшує подачу води насосом. Це мені здалося природним, оскільки частина води йде назад у свердловину.

Крім того, існують так звані самовсмоктувальні відцентрові насоси. У цих насосах ежектор, або його подібність, знаходиться не на кінці всмоктуючого шланга, а всередині. Такий ежектор підвищує глибину всмоктування до 9 метрів. Самовсмоктувальний відцентровий насос теж потрібно заливати водою, але вода з нього не виливається через шланг, що всмоктує. Крім того, для того, щоб самовсмоктуючий насос міг виконати свою функцію самовсмоктування, у нього повинен бути вертикальний відрізок вихідної труби мінімум 500 мм., тобто півметра. Дивіться схему. Це не завжди зручно, оскільки саме ця ділянка може замерзати, якщо насос розташований у кесоні під землею. Принаймні ця обставина корисна мати на увазі перед покупкою насоса.

У мене зі свердловини воду качає саме такий насос. Купив я його, дуже добре пам'ятаю, за 3150 рублів. Продавець, коли продавав його, сказав, що такі насоси зовсім не всмоктують. Краще залити і не мучитися. З'ясувалося, що дійсно підняти воду на максимальну висоту методом всмоктування для такого насоса не просто, проте можливо. Процес всмоктування займає у мене десь півгодини безперервної роботи насоса. Щоправда, і в інструкції про це було написано чорним білим та російським. Продавець, мабуть, інструкцію не читав.

26.10.2011, 2146 переглядів.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!